mapa uvod web

 

Moravský kras a okolí

Vítejte v kraji, kde příroda čaruje a lidé tvoří. Krásu, kterou má zdejší region zakódovánu už v názvu, ovšem nehledejte jenom v jeho proslulém podzemí, nýbrž především na povrchu.

Navštívili jste webové stránky jedné z pěti jihomoravských turistických oblastí, oblasti Moravský kras a okolí, která se rozprostírá severně od Brna. Náš region je spjatý především s krápníkovými jeskyněmi a propastí Macochou, s unikátním a tajemným podzemím ponorných řek. Nabízí ale mnohem více!

Vydejte se za poznáním také na povrch, do krajiny hlubokých lesů, bílých skal a úrodných polí. Nadechněte se a načerpejte energii v místní přírodě. Šlápněte do pedálů, nazujte turistické boty a vydejte se do míst, která si zamilujete. Poznejte našich sedm zámků, architektonických skvostů dokládajících minulost zdejšího kraje. Duchovní tradice vám připomenou stovky drobných sakrálních památek, jimž dominují poutní místa ve Křtinách a ve Sloupě. Nezapomeňte navštívit modrotiskovou dílnu rodiny Danzingerů, vyhlášenou jako součást nehmotného kulturního dědictví UNESCO. U nás můžete odpočívat, ale i poznávat naši bohatou historii. Moravský kras a okolí musíte vidět, můžete si zamilovat. Přijeďte, budete u nás vítáni.

mapa uvod web

 

Moravský kras a okolí

Vítejte v kraji, kde příroda čaruje a lidé tvoří. Krásu, kterou má zdejší region zakódovánu už v názvu, ovšem nehledejte jenom v jeho proslulém podzemí, nýbrž především na povrchu. Navštívili jste webové stránky jedné z pěti jihomoravských turistických oblastí, oblasti Moravský kras a okolí, která se rozprostírá severně od Brna. Náš region je spjatý především s krápníkovými jeskyněmi a propastí Macochou, s unikátním a tajemným podzemím ponorných řek. Nabízí ale mnohem více!

Vydejte se za poznáním také na povrch, do krajiny hlubokých lesů, bílých skal a úrodných polí. Nadechněte se a načerpejte energii v místní přírodě. Šlápněte do pedálů, nazujte turistické boty a vydejte se do míst, která si zamilujete. Poznejte našich sedm zámků, architektonických skvostů dokládajících minulost zdejšího kraje. Duchovní tradice vám připomenou stovky drobných sakrálních památek, jimž dominují poutní místa ve Křtinách a ve Sloupě. Nezapomeňte navštívit modrotiskovou dílnu rodiny Danzingerů, vyhlášenou jako součást nehmotného kulturního dědictví UNESCO. U nás můžete odpočívat, ale i poznávat naši bohatou historii. Moravský kras a okolí musíte vidět, můžete si zamilovat. Přijeďte, budete u nás vítáni..

logotyp jihomoravsky

Podpořil Jihomoravský kraj

Boskovice znak

Město Boskovice

bklogo

Město Blansko

jeskyne logo

Správa jeskyní Moravského krasu